Esimese kohtumise Tallinnas 0:1 kaotanud Levadial oli ainsa Eesti klubina realistlik lootus saada avaringist edasi, kuid Dundalkile jäädi siiski korduskohtumises alla.

Kohtumise kõik väravad löödi ära esimesel poolajal. Võrdselt alanud mängu keeras kiiresti enda kasuks Dundalk, kui kõigest kaheminutilise vahega läksid iirlased Michael Duffy ja Patrick Hobani väravatest matši 2:0 juhtima.

42. minutil lõi Roman Debelko ühe värava tagasi ning poolajale läks Levadia minimaalses kaotusseisus.

Teisel poolajal Levadia rohkem väravaid lüüa ei suutnud ning kahe mängu kokkuvõttes edenes skooriga 3:1 järgmisesse ringi Dundalk.

Teise Eesti klubina mängis täna Euroopa Liigas Nõmme Kalju, kes alistas küll 1:0 Islandi klubi Stjarnani, kuid kokkuvõttes jäädi samuti 1:3 vastastele alla.

ENNE MÄNGU:

Dundalk: 1-Gary Rogers, 2-Sean Gannon, 3-Brian Gartland, 4-Sean Hoare, 5-Chris Shields, 7-Michael Duffy, 9-Patrick Hoban, 10-Jamie McGrath, 14-Dane Massey, 16-Dylan Connolly, 18-Robbie Benson.
Varus: 22-Gabriel Sava, 11-Krisztian Adorjan, 13-Karolis Chvedukas, 19-Ronan Murray, 21-Daniel Cleary, 33-Dean Jarvis, 45-Georgie Kelly.

Levadia: 12-Sergei Lepmets, 5-Juri Tkatšuk, 9-Jevgeni Harin, 10-Gando, 14-Dmitri Kruglov, 16-Markus Jürgenson, 17-Roman Debelko, 21-Nikita Andrejev, 23-Igor Dudarev, 25-Maksim Podholjuzin, 28-Muamer Svraka.
Varus: 30-Priit Pikker, 4-Igor Morozov, 6-Rasmus Peetson, 7-Pavel Marin, 11-Kirill Nesterov, 20-Pavel Dõmov, 33-Mark Oliver Roosnupp.

Nii Kalju kui ka Levadia lähevad korduskohtumisele keerulisest seisust. Kalju pidi nädal tagasi Islandil tunnistama Stjarnani 3:0 paremust, Levadia jäi kodusel Kadrioru staadionil Dundalkile alla 0:1.

Ehkki avakohtumise esimesel poolajal püsis Levadia kenasti mängus, sai Dundalk teisel poolajal ikkagi väärtusliku võõrsilvärava kätte ja see annab neile tänaseks tõsise eelise. Levadia teab aga, et üks värav võib selle paari lisaajale viia ja midagi lootusetut ei ole selleski olukorras.

Tasub ka välja tuua, et Levadia tänane vastane tõusis kaks hooaega tagasi esimeseks Iirimaa klubiks, kes end eurosarjas alagrupiturniirile välja murdis. Nimelt jõuti 2016-17 hooajal Meistrite liiga kvalifikatsioonis play-off ringi, kus küll Varssavi Legiale kaotati, ent seejärel hoopis Euroopa liigas alagrupiturniirile jõuti.

Kuigi seal saadi Peterburi Zeniti, AZ Alkmaari ja Tel Avivi Maccabi järel alagrupis viimane koht, siis häbisse ei jäädud: Maccabit suudeti kodus võita, Alkmaariga võõrsil viigistati. Käimasoleval hooajal on Dundalk koduliigas 24 mängu järel liiga liider, neist nelja punkti kaugusel on Levadia eelmise hooaja euromängude vastane Cork City, kellele toona Eesti klubi kokkuvõttes 2:6 alla jäi.

Delfi TV eksklusiivne otseülekanne Iirimaalt algab viis minutit enne avavilet, kohtumist kommenteerib Raul Ojassaar.