Tänavune noorte laulu- ja tantsupidu paistis silma enneolematute turvameetmete poolest, see tekitas ka omajagu küsimusi. Laulupeorongkäiku võõrustanud tänavaid palistasid betoontõkked, õhus tiirutasid kopterid ja katustel kükitasid snaiprid, ent näiteks lauluväljakule sisenevate inimeste kotte massiliselt ei kontrollitud.

Noorte tantsupeol korda hoidnud turvafirma Meeskond esindaja Janno Pilt kinnitas videointervjuus, et päris nii see siiski polnud, kotte kontrolliti küll, aga pisteliselt, suuremad kotid vaadati kõik üle. Rahvamassil peeti silma peal alal patrullides, kotte kontrolliti sealgi.
Aga mis üldse tingis snaiprite ja betoontõkete väljatoomise, kas meil oli infot, mis nõudis kangemaid turvameetmeid? Janno Pilt ütleb, et tegutseti politsei ohuhinnangu alusel, mingeid erakorralisi ohumärke ei olnud.

Laulupidu turvas aga G4S. "Lauluväljakule sisenejate kotte kontrolliti, midagi ohtlikku ei leitud,teatas G4S-i kommunikatsioonijuht Reimo Raja. Küll aga tuli turvatöötajatel sageli selgitada, et klaastaara ja alkohoolsete jookidega noortepeole ei lubata, mõni oli oma kange alkoholi isegi „plaskusse“ pakkinud. Samuti ei lubatud pääslatest sisse vihmavarjudega ning rulade ja tõukeratastega, viimased suunati rattaparklatesse.

Allikas: Delfi TV