Eestimaa Ühendatud Vasakpartei kandidaat Tartu linnas Viivi-Helbe Peljuhhovska sõnul lõhestab vaesuse süvenemine Eesti ühiskonda.

„Meil on vaesus ja vaesus aina süveneb," ütles Peljuhhovska ning lisas, et 60 protsenti töötajatest saab alla 500 euro kuus palka.

Mis puudutab välispoliitikat, siis Eesti on Peljuhhovska hinnangul valinud sekkumistaktika. „Suurriikide asjadesse sekkumine räägib hoopis sellest, et sinna asja ei peaks Eestil üldse olema. Eesti noor ei peaks kätt harjutama võõrriigi territooriumil, kus toimub tegelikult oma maavarade või territooriumi kaitsmine. Eesti poisil pole sinna asja. Sõjalise bloki NATO lubamine Eesti territooriumile rahuaja tingimustes ei ole üldse õigustatud."

Vaata videost, mida arvab vasakpartei kandidaat Ämari lennuväljale „sõjalise koolituskeskuse rajamisest".

Delfi TV toob valimiste eel teieni rubriigi "Vaba mikrofon", kus riigikokku kandideerijad said tulla ja rääkida kolme minuti jooksul, mis just neile oluline on ning mida nad riigikogulasena muuta või saavutada tahavad. Teisisõnu - miks me just neid peaks valima. Küsimusi ette ei antud ning inimesed said rääkida just seda, mis hingel oli!

Allikas: Delfi TV